Dlaczego my? Firma UNITEL sp. z o. o. oferuje usługi z zakresu sieci teletechnicznych

Firma UNITEL Sp. z o.o. należy do wiodących firm w kraju w obszarze budownictwa telekomunikacyjnego. Spółka powstała w październiku 2020 r., jako kontynuatorka ponad 30-letniej działalności firm UNITEL Siadkowscy Sp.J. oraz Usługi Ogólnobudowlane Budownictwa Telekomunikacyjnego UNITEL Andrzej Siadkowski. Nowa spółka przejęła doświadczenie, pracowników, sprzęt oraz zobowiązania prawne i finansowe. Wierzymy, że połączenie doświadczenia starszej generacji z energią i świeżym spojrzeniem sukcesorów zapewnia sukces na rynku.

Spółka współtworzy i jest główną częścią Grupy UNITEL obejmującej firmy: UNITEL Sp. z o.o., UNITEL Motorsport sp. z o.o. (organizacja Pucharu Mazda MX-5 Cup Central Europe), Digital Buchalter sp. z o.o. (usługi księgowe i kompleksowe usługi dla biznesu), PMK HDD sp. z o.o. (przewierty sterowane) i UNITEL Siadkowscy Sp.J. (zaplecze techniczno-sprzętowe).

Działalność firmy skupia się w Warszawie i okolicach. Siedziba i baza sprzętowo-techniczna mieści się w Markach.

Nasi ludzieNajlepsza drużyna

Marcin Siadkowski

wspólnik

Związany z branżą budownictwa teletechnicznego przez całe swoje życie zawodowe. Ponadto interesuje się księgowością i optymalizacją struktur organizacji. W firmie odpowiada za przygotowanie ofert, funkcjonowanie biura, analizy finansowe i rozliczanie inwestycji. Prywatnie mąż, ojciec dwóch synów, miłośnik dobrej kawy, piwa i literatury oraz muzyki od klasycznego jazzu po punk rock. Studiował historię w Warszawie, Wiedniu, Berlinie i Londynie.

Krzysztof Siadkowski

wspólnik

W firmie pracuje od „zawsze”, a doświadczenie zbierał na każdym ze stanowisk na budowie: od spawanie światłowodów po wykonywanie przewiertów sterowanych. Odpowiada za nadzór i kierownictwo nad realizacją zleceń. Człowiek wielu zainteresowań, stawia na elastyczność i skuteczność w działaniu, poszukując nieszablonowych rozwiązań.

Misja

Kierujemy się maksymą Nothing is impossible. Some things are just more expensive and long lasting than others. Najważniejsze są dla nas wartości takie jak: rzetelność, niezawodność, elastyczność i rozwój. Stawiamy na zdobywanie nowych doświadczeń, a napotykane trudności zawsze traktujemy jako wyzwanie, a nie problem.

Doświadczenie

Korzenie działalności firm spod znaku UNITEL sięgają niemal początku wolnego rynku w Polsce, a założyciel pierwszej firmy – Andrzej Siadkowski – pracował w branży teletechnicznej (wówczas Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Telekomunikacyjnych) od lat 70-tych XX wieku. Działalność trwa nieprzerwanie (pomimo różnych form prawnych) już drugie pokolenie.

Rzetelność, bezpieczeństwo i zaufanie

Jesteśmy rodzinną firmą o ugruntowanej renomie i dużym doświadczeniu. Przez długie lata działalności UNITEL wykonał szereg prac w zakresie projektowania oraz budowy sieci telekomunikacyjnych, miedzianych i światłowodowych. Daliśmy się poznać jako rzetelni i terminowi wykonawcy, realizując zlecenia dla bardzo wielu różnych firm i instytucji. Swoim pracownikom zapewniamy stabilne zatrudnienie i możliwość rozwoju, dzięki czemu dysponujemy potencjałem kilkunastu wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych w branży telekomunikacyjnej ludzi. Niezwykle istotne dla nas jest zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy całemu naszemu zespołowi.

Rozwój

Niezależnie od globalnych kryzysów i pandemii systematycznie co rok zwiększamy wolumen kontraktów, zatrudnienie, rozbudowujemy zaplecze sprzętowe i organizacyjne, a w ramach Grupy UNITEL poszerzamy działalność na nowe obszary rynku. Aby móc świadczyć usługi na najwyższym poziomie technicznym, inwestujemy także w nowoczesny sprzęt. Obecnie możemy poszczycić się parkiem maszynowym obejmującym sprzęt ciężki (ciężarówki, koparki, wiertnice do przewiertów sterowanych), liczne samochody dostawcze oraz zaawansowane technologicznie urządzenia (spawarki włókien światłowodowych, pełną gamę mierników czy wdmuchiwarki światłowodów).

Elastyczność i skuteczność

Działając skutecznie od dwóch pokoleń, potrafimy bez problemów odnaleźć się w gąszczu norm oraz wymagań formalnych gestorów sieci teletechnicznych i administratorów terenu. Swoim klientom chętnie służymy radą i wsparciem. Znacząco może skrócić to czas oczekiwania na wydanie warunków lub uzgodnienie projektu, albo po prostu zoptymalizować inwestycję pod względem finansowym i technicznym.

Jesteśmy zawsze gotowi Wyślij zapytanie